Accept af Cookies på Konservative.dk

Vi bruger cookies på konservative.dk. Nogle sikrer at sitet virker, mens andre samler data ind til forbedring af din brugeroplevelse og markedsføring.
Du kan altid slette cookies fra konservative.dk igen.

Kontakt os


Det Konservative Folkeparti
Christiansborg
1240 København K.

CVR-nummer: 62530812

Kontakt os på mail

info@konservative.dk - generelle henvendelser

medlem@konservative.dk - ændring af medlemsdata, indberetninger af bestyrelses- og udvalgsposter, oplysning af medlemsnummer, spørgsmål vedr. kontingent m.v.

tilmelding@konservative.dk - tilmelding til kurser og øvrige arrangementer

webmaster@konservative.dk - vedr. partiets hjemmesidesystem, login til MitC m.v.

bogholderi@konservative.dk - faktura bedes sendes hertil

pressetjeneste@konservative.dk - politiske henvendelser

Materiale til skoleopgaver og lign.

Besøg hjemmesiden www.skole-politik.dk

Kontakt en medarbejder

Medlems- & Foreningsservice

Søren Bjarke Laugesen, HR & administrationschef
sbl@konservative.dk — 61 62 39 32

Annette Wiibroe Lorentzen, servicekoordinator
awl@konservative.dk — 33 37 43 94

Jesper Bay — web & it og medlemsservice
jb@konservative.dk — 61 62 39 33

Helle Hofman Skov, praktikant
hhs@konservative.dk — 20 84 03 80

Medlemssekretærer

Alexander Tolstrup, personlig rådgiver for Søren Pape
alexander.tolstrup@ft.dk — 61 62 35 82

Susanne Kapsch, sekretariatsleder
susanne.kapsch@ft.dk — 33 37 43 10

Nina Berg Behnke, medlemssekretær for Naser Khader og Rasmus Jarlov
nina.behnke@ft.dk — 33 37 43 11

Nina Rylander, medlemssekretær for Brian Mikkelsen og Mette Abildgaard
nina.rylander@ft.dk — 33 37 43 12

Anette Høirup Larsen, medlemssekretær for Mai Mercado og Søren Pape
anette.larsen@ft.dk — 33 37 43 08

Europaparlamentet

Xenia Hesting, politisk rådgiver
xenia.hesting@ep.europa.eu — +32 228 47 125

Sofie Freilev, politisk rådgiver
sofie.freilev@ep.europa.eu — +32 228 37 125

Under plenarsamlingerne i Strasbourg kan Bendt Bendtsens kontor kontaktes på: +33 388 1 75 125

Kommunikation

Benny Damsgaard, kommunikationschef
benny.damsgaard@ft.dk — 61 62 33 44

Morten Scheelsbeck, presserådgiver
morten.scheelsbeck@ft.dk — 61 62 33 65

Simon Gosvig, kommunikationsrådgiver og redaktør for Politisk Horisont
simon.gosvig@ft.dk — 61 62 39 74

Tom Nielsen, kommunikationskonsulent (Sociale medier)
tom.nielsen@ft.dk — 61 62 35 45

Anne Birk Mortensen, praktikant
abm@konservative.dk — 50 50 65 70

Nick Fischer Jakobsen, praktikant
nfj@konservative.dk — 50 50 79 08

Politisk/Økonomisk sekretariat

Peter Utzon Berg, afdelingsleder
peter.berg@ft.dk — 61 62 40 24

Simon Merrild Lyngsø, konsulent
simon.merrid@ft.dk — 61 62 41 59

Nicolaj Larsen, praktikant
nl@konservative.dk — 50 50 79 41

Internationalt

Ulrica Helgesson, international konsulent/afdelingsleder
ulrica.helgesson@ft.dk — 61 62 31 54

Kampagne

Peter Lemmich, kampagnechef
pal@konservative.dk — 61 62 39 37

Mathias Sandberg, praktikant
msa@konservative.dk — 28 92 77 93

Organisationsudvikling og Fundraising

Jens Møllenberg, organisationsudviklings- & fundraisingchef
jm@konservative.dk — 61 62 47 43

Romy Andersen, projektkonsulent
ra@konservative.dk — 61 62 39 40

Ledelse

Søren Vandsø, partisekretær
soren.vandso@ft.dk — 61 62 43 75

Bogholderi

Karina Brodthagen, regnskabsansvarlig
kb@konservative.dk

Susanne Østergaard, regnskabsassistent
soe@konservative.dk